یادگیری و آموزش مجازی

نرم افزار ادوب کانکت ( Adobe connect ) نباید به عنوان ابزاری در نظر گرفته شود که فقط برای ارائه‌ی مطالبی به تعداد بیشماری از شرکت‌کنندگان، از آن استفاده می‌شود. در واقع، این سامانه یک سری ویژگی‌های عالی دارد که اتفاقا برای گروه‌های کوچک‌تر خوب جواب می‌دهد. به عنوان مثال، ادوبی کانکت یک تخته سفید دارد و شرکت‌کنندگان می‌توانند از ابزار‌های نشانه‌گذاری، برای حاشیه‌نویسی از اسلاید‌ها، تصاویر و حتی ویدئو‌ها استفاده کنند.

اتاق‌هایی تحت عنوان اتاق‌های breakout با هوشمندی تمام در ادوبی کانکت طراحی شده‌اند. کاربرد این اتاق‌ها این است که با استفاده از آن‌ها شرکت‌کنندگان را در اتاق‌های کوچکتر گروه‌بندی می‌کنند که هر کدام می‌تواند یک مجری مجزا داشته باشد و همچنین این گروه‌ها می‌توانند با هم در ارتباط باشند. پس از پایان کلاس‌ها هر کدام از این گروه‌ها می‌توانند کار‌های گروهی خود را با سایرین به اشتراک بگذارند.

از آنجایی که این سامانه مبتنی بر flash است، پس هر پرونده موجود در فلش می‌تواند وارد این برنامه شده و در جلسات، مورد استفاده قرار گیرد؛ این می‌تواند شامل شبیه‌سازی، بازی و یا ماژول‌های یادگیری آنلاین خود‌گام باشد. در این صورت، بستری فراهم می‌شود تا شرکت‌کنندگان از محتوا‌های تعاملی بیشتری جهت مشارکت، بهره ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *