راهنمای سریع معلم

پرش به: ناوبری ، جستجوصفحه اصلی ► مدیریت دوره مودل ► راهنمای سریع معلممدیریت دوره مودل

در Moodle، یک معلم مسئولیت مواد در دوره خود را دارد. آنها اغلب ثبت نام ها را نیز مدیریت می کنند و می توانند طرح بندی صفحه دوره را تغییر دهند. این راهنمای شروع سریع ویژگی‌های Moodle را به کسانی که نقش معلم را دارند معرفی می‌کند .

فهرست

دوره راه اندازی شد

دوره، فضایی در سایت مودل است که معلمان می توانند مطالب آموزشی را برای دانش آموزان خود اضافه کنند. یک معلم ممکن است بیش از یک درس داشته باشد و یک دوره ممکن است شامل بیش از یک معلم و بیش از یک گروه از فراگیران باشد. مشاهده صفحه نمایش دوره چیست؟ .

به طور پیش فرض یک معلم عادی نمی تواند دوره جدیدی اضافه کند. برای اطلاعات در مورد نحوه ایجاد دوره ها به افزودن دوره جدید مراجعه کنید .نمونه ای از یک دوره آموزشی مودل با استفاده از تم Boostنمونه ای از یک دوره مودل با بلوک ناوبری و بلوک مدیریت

یک دوره می‌تواند مطالب خود را به روش‌ها یا قالب‌های مختلفی نمایش دهد، برای مثال در بخش‌های هفتگی یا بخش‌های موضوعی نام‌گذاری شده. می‌توانید همه بخش‌ها را به‌طور هم‌زمان نشان دهید یا فقط یکی یکی را آشکار کنید. برای اطلاعات بیشتر به تنظیمات دوره رجوع کنید ، یا فیلم نحوه برگزاری دوره را تماشا کنید .

ممکن است با روشن کردن ویرایش و کلیک کردن روی نماد پیکربندی در زیر نام بخش، نام بخش‌های دوره تغییر یابد. همچنین ممکن است بخش ها با کشیدن و رها کردن منتقل شوند و با کلیک کردن بر روی + یا – در زیر بخش پایین، بخش ها اضافه یا حذف شوند. برای اطلاعات بیشتر به صفحه اصلی دوره مراجعه کنید .

همچنین می‌توانید بسته به موضوع خود، عناصری را که به نام «بلوک» شناخته می‌شوند، به سمت راست، چپ یا هر دو طرف منطقه مرکزی یادگیری خود اضافه کنید. برای اطلاعات بیشتر به بلوک ها مراجعه کنید . به یاد داشته باشید که بلوک ها در برنامه Moodle Mobile نمایش داده نمی شوند، بنابراین، به دقت فکر کنید که به کدام بلوک ها واقعا نیاز دارید.

ثبت نام دوره

قبل از اینکه یک زبان آموز بتواند به دوره شما دسترسی داشته باشد، ابتدا باید در سایت احراز هویت شود و مسئولیت آن بر عهده مدیر سایت است.روش های ثبت نام

چندین روش ثبت نام برای معلم وجود دارد، آنچه در دسترس است، باز هم به مدیر سایت بستگی دارد. ممکن است سرپرست دانش‌آموزان را به‌طور خودکار در دوره ثبت‌نام کند، یا معلم ممکن است به دانش‌آموزان اجازه دهد خودشان ثبت‌نام کنند. بسته به موضوع مورد استفاده، این کار را می توان با کلیک کردن روی منوی چرخ دنده در پیوند کشوی ناوبری شرکت کنندگان یا با کلیک کردن روی کاربران ثبت نام شده از پیوند کاربران در بلوک مدیریت دوره انجام داد . این روش ثبت نام دستی است. گزینه های دیگر را می توان در پیوند روش های ثبت نام مشاهده کرد و شامل ثبت نام خود و دسترسی مهمان است .توجه: مهمانان فقط می توانند دوره و منابع آن را مشاهده کنند. آنها نمی توانند در هیچ فعالیتی شرکت کنند.

اگر ثبت نام خود فعال باشد، ممکن است یک کلید ثبت نام تنظیم شود تا فقط دانش آموزانی که کلید را دارند بتوانند وارد شوند. صفحه نمایش دادن دسترسی به دوره آموزشی به زبان آموزان اطلاعات بیشتری در مورد ثبت نام دوره می دهد.

درجه بندی

هر دوره دارای Gradebook مخصوص به خود است که می‌تواند نمرات تکالیف ، آزمون‌ها ، کارگاه‌های ارزیابی همتا ، درس‌های شاخه‌بندی ، فعالیت‌های SCORM و منابع یادگیری LTI را ثبت کند .گزارش نمره

سایر فعالیت‌ها مانند انجمن‌ها ، پایگاه‌های اطلاعاتی و واژه‌نامه‌ها می‌توانند رتبه‌بندی را فعال کنند که سپس در کتاب نمره منعکس می‌شود.

اقلام نمره را می توان به صورت دستی از مسیر مدیریت دوره > نمرات > راه اندازی > دسته ها و اقلام ایجاد کرد و همچنین امکان واردات و صادرات نمرات وجود دارد.

پیگیری پیشرفت

اگر ردیابی تکمیل برای سایت و در مدیریت دوره > ویرایش تنظیمات فعال شده باشد ، سپس می توانید شرایط تکمیل را در تنظیمات فعالیت تنظیم کنید. یک چک باکس در کنار فعالیت ظاهر می‌شود و ممکن است به دانش‌آموز اجازه داده شود آن را به صورت دستی علامت بزند، یا زمانی که معیارهای آن فعالیت خاص برآورده شد، یک تیک نمایش داده می‌شود. این ویژگی را می توان با تکمیل دوره ترکیب کرد تا زمانی که فعالیت های خاصی تکمیل شد و/یا نمرات کسب شد، خود دوره به عنوان کامل علامت گذاری شود.جعبه های تکمیل

نشان ها همچنین می توانند به صورت دستی یا بر اساس معیارهای تکمیل صادر شوند تا به عنوان انگیزه و ثبت پیشرفت دوره عمل کنند.

محدود کردن دسترسی

یک دوره را می توان طوری تنظیم کرد که همه چیز را همیشه به همه نشان دهد، یا می تواند بسیار محدود کننده باشد، موارد خاصی را در زمان های خاص، به گروه های خاص یا بر اساس عملکرد در کارهای قبلی نمایش دهد.گزینه هایی برای محدود کردن دسترسی

وقتی ویرایش روشن است، ممکن است موارد و بخش‌های دوره به‌صورت دستی با استفاده از نماد «پنهان کردن» پنهان شوند. اگر محدود کردن دسترسی توسط مدیر فعال شده باشد، بخش محدود کردن دسترسی در هر فعالیت و منبع دوره نمایش داده می‌شود که به شما امکان می‌دهد نحوه و زمان آشکار شدن این مورد را انتخاب کنید و اینکه آیا آن را کاملاً پنهان کنید یا با شرایط خاکستری نشان دهید. برای دسترسی

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *