نرم‌افزار برگزاری آموزش آنلاین

 دلایل اینکه چرا آموزش مجازی و یادگیری آنلاین ترند بعدی در حوزه‌ی آموزش است

دلایل اینکه چرا آموزش مجازی و یادگیری آنلاین ترند بعدی در حوزه‌ی آموزش است

ویکتور هوگو، نمایشنامه‌نویس معروف گفته است: “هیچ چیز به اندازه‌ی ایده‌ای که زمان انجام آن فرا رسیده قدرتمند نیست.” با این حساب آموزش آنلاین نوعی ایده است که زمان انجام آن فرا رسیده است. ما در ادامه هفت دلیل برایتان می‌آوریم که نشان می‌دهد چرا آموزش آنلاین گام بزرگی در آموزش بعدی است.

1.مقرون به صرفه بودن آموزش آنلاین

“من نمی توانم به مدرسه برگردم” اگر شما چنین چیزی را به یک متخصص آموزش بگویید، به خصوص متخصصی که به ترندهای نوظهور آموزش علاقه‌مند است، انتظار چنین پاسخی را هم از جانب او داشته باشید: “اصلا لازم نیست که به مدرسه برگردید. شما می‌توانید بدون اینکه دوباره پا به کلاس بگذارید، درس‌هایتان را به‌صورت آنلاین یاد بگیرید. آموزش آنلاین خودش یادگیری را به هر جایی و هر مکانی که هستید می‌آورد.”

همه‌ی شما خواهان درآمد خوب و امنیت شغلی هستید. آموزش مجازی همانند بلیط زندگی همراه با آزادی اقتصادی، برای شما است که مختارید آن را انتخاب کنید یا نه…حالا می‌پرسید چرا؟ چرا چنین است؟ جواب ساده است؛ چون آموزش آنلاین مقرون به صرفه است. و علاوه بر آن انعطاف‌پذیر نیز هست.

2. انعطاف‌پذیر بودن آموزش مجازی

شما به عنوان یک دانش‌پذیر، با آموزش مجازی کنترل روند یادگیری را در دست دارید. می‌توانید برنامه‌ی خود را تنظیم کنید. می‌توانید بدون اینکه تداخلی در روند یادگیری سایر دانش‌آموزان یا سبک آموزش مربی داشته باشید، با سرعت دلخواهتان، سریع یا آهسته یادگیری خود را به انجام برسانید.

با توجه به انعطاف پذیری که آموزش آنلاین دارد، شما می‌توانید به سراغ مطالب بیشتری از یادگیری بروید، فیلم‌های آموزشی تماشا کنید، به کتاب‌های صوتی بارها و بارها گوش دهید یا با حفظ تعادل بین کار و مطالعه، بیش‌ترین بهره را از دوره ببرید. توجه به این نکته ضروری است که مطالعات نشان می‌دهد 46% از دانشجویان مجازی در مراکز آموزش حضوری نیز شرکت می‌کنند. پس ما در امر آموزش مجازی با استثنا‌هایی نیز مواجه می‌شویم. دلایل ثبت‌نام آنلاین در چنین مؤسساتی به ویژه دوره های آموزشی ورزشی و تربیت بدنی به دلیل شرایط غیر قابل اجتناب آن، متفاوت است.

همه‌ی دوره‌های آنلاین نمی‌توانند نیاز‌های دانشجویی خاص را برآورده کنند. دوره‌های ویژه‌ای مانند زبان اشاره و تربیت‌بدنی نیاز به حضور دارند. احساسات، پویایی و خلق‌و‌خویی که در یادگیری سریع زبان اشاره لازم است، آن را مستلزم حضور فیزیکی افراد شرکت‌کننده در آن می‌کند. و این همان جایی است که انعطاف‌پذیری آموزش آنلاین مفید واقع می‌شود.

3. در ‌دسترس بودن آموزش مجازی در همه جای دنیا

تا حالا فروشگاه آنلاینی را دیده‌اید که شب‌ها تعطیل باشد؟ خیر ندیده‌اید؛ زیرا اینترنت 24 ساعته و در طول تمام سال‌ها در اختیار همه هست. آموزش آنلاین از طریق تبلت، گوشی هوشمند، لپ‌تاپ و یا کامپیوتر شخصی انجام می‌گیرد و صرف نظر از سن و جنسیت و نژاد، تنها از طریق اتصال به اینترنت با تجهیزات ذکر شده امکان‌پذیر است. برای تامین هزینه‌های لازم جهت ایجاد برنامه‌های آنلاین، بودجه‌بندی سالانه نیز ضروری است.

4. آموزش آنلاین انتخاب گسترده‌ای از برنامه‌ها را در اختیار ما می‌گذارد.

بنا به دلایل بسار خوبی، تقاضا برای آموزش مجازی در دهه گذشته افزایش یافته است. بر این اساس که طبق آمار، تعداد دانش‌آموزان سه برابر شده است. برای چنین تغییر سریعی در آموزش تنها یک دلیل ساده و ناب وجود دارد.

دنیا دیجیتالی شده است!

امروزه پیشرفت فناوری، مصرف‌کننده‌ی منفعل را به تولید‌کننده فعال تبدیل کرده است. آموزش آنلاین همانند یک راننده است که به سمت یک سراشیبی رو به بالا حرکت می‌کند آن هم در دنیایی که شرکت‌ها به دانش و مهارت‌های پیشرفته در صنعت نیاز دارند؛ این همان آموزش آنلاین است. دانش و مهارت‌هایی که از طریق آموزش آنلاین به دست می‌آیند، بلیط صعود به بالای نردبان موفقیت‌های شغلی است.

5. آموزش مجازی باعث صرفه‌جویی در مصرف وقت، انرژی و منابع می‌شود.

برای فارغ‌التحصیل شدن در دوره‌های مجازی، تنها نصف زمانی را که به طور معمول صرف می‌شود، وقت لازم است. شما می‌توانید یک برنامه اخذ مدرک تحصیلات تکمیلی را که دو سال طول می‌کشد تا اجرا شود را در کمتر از یک سال اجرا کنید. هدف این است که در کمترین زمان ممکن از یک مؤسسه‌ی عالی آموزش فارغ‌التحصیل شوید.

سام در اواخر زندگی خود ناشنوا شد به همین دلیل مجبور به ترک تحصیلات تکمیلی شد. او اکنون به لطف مزایای بی‌نظیر آموزش آنلاین، توانسته است حرفه‌‌ی مورد علاقه و رویاهای خود را دنبال کند؛ و این امکانی است که آموزش مجازی در اختیار او گذاشته است. داستان سام شبیه بسیاری دیگر از داستان‌های کسانی است که در این راه، یعنی آموزش مجازی موفق شده‌اند. شما هم می‌توانید چنین داستانی را در آینده نزدیک داشته باشید به شرطی که از همین امروز برای تحصیل آنلاین در اینترنت ثبت نام کنید. در این صورت این امکان برای شما وجود دارد که در وقت، انرژی و منابع خود صرفه‌جویی کنید.

6. آموزش مجازی متناسب با نیاز‌های شخصی ساخته و درست شده است.

با آموزش آنلاین ارزش شما در برابر کارفرمایان بیشتر می‌شود چرا که شما هر چه را که یاد گرفتید فورا به کار می‌گیرید. آموزش آنلاین به شما می‌آموزد که چگونه زمان را به طور مؤثر و کارآمد مدیریت کنید. به خاطر داشته باشید که شما مسئول مدیریت زمان هستید تا از اتلاف وقت، انرژی و منابع جلوگیری کنید؛ و این خود دلیلی برای این است که آموزش مجازی متناسب با نیاز‌های شخصی شما ساخته شود.

7. آموزش آنلاین از نظر بین‌المللی به رسمیت شناخته شده است.

یکی از سخت‌ترین وظایف در آموزش، پیش‌بینی روند یادگیری و چگونگی پاسخگویی به نیاز‌هایی است که انتظار می‌رود در آینده پیش بیایند. در همین رابطه کالین وارد، استاد و رئیس روانشناسی در دانشگاه ویکتوریا در سال 2001 تحقیقی را تحت عنوان “تأثیر دانشجویان بین‌المللی بر دانشجویان داخلی و مؤسسات میزبان” به انجام رساند و این تحقیق را به سه مرحله یادگیری یعنی: ارزیابی، تأکید و انتظارات مرتبط تقسیم کرد.

دکتر جی‌سی‌ ماکسول در خصوص تفکر برای یک تغییر این‌گونه نوشته است که: “ارزیابی” بر روند یادگیری عادی اولویت دارد… شما می‌توانید کسب تجربه را در چشم‌انداز یادگیری قرار دهید.

آموزش مجازی فرصت‌های شغلی عالی را برای دانش‌آموزان در هر رده سنی فراهم می‌کند. 69‌درصد دانش‌آموزان اذعان می‌کنند که هدف اصلی آموزش مجازی، اشتغال به کار است. این رقم نتیجه‌ی آخرین نظر‌سنجی بر روی 450‌مدیر و 1500‌دانش‌آموز در ایالات‌متحده است.

با وجود همه‌ی این‌ها، آموزش مجازی بدون چالش نیست. یکی از چالش‌های معمولی که آموزش آنلاین با آن رو‌به‌رو است، پشتیبانی از دانشجویان و مربیان است. از جمله چالش‌های دیگر می‌توان به فقدان زیر‌ساخت‌های قوی اینترنت اشاره کرد. همه‌ی این‌ها به همراه مشکلات دیگر، بزرگ‌ترین مانع آموزش آنلاین در کشور‌هایی هستند که با اقتصادی ضعیف دست و پنجه نرم می‌کنند. سومین چالش مؤسسات مجازی، بازاریابی برنامه‌های آموزش مجازی برای دستیابی به اهداف ثبت‌نام دانش‌آموزان است. تا به امروز مداخلات زیادی انجام شده است تا یادگیری مجازی به هدف کلی خود برسد.

سخن آخر

به دنبال همه‌گیری کویید_19، کار‌های زیادی در راستای ارائه و دسترسی به آموزش آنلاین انجام شده است. هدف نهایی از همه‌ی این کارها امکان ارائه‌ی طیف گسترده‌ای از دوره‌های آموزش مجازی انعطلف‌پذیر با قیمت‌های مقرون به صرفه است. این اقدامات، جهت شناخت بین‌المللی آموزش مجازی انجام می‌شوند.

شرکت بولوت روم ارائه دهنده نرم افزارهای یکپارچه آموزش الکترونیکی و نرم افزار ادوب کانکت ( adobe connect ) می‌باشد. چنانچه در زمینه آموزش مجازی مشغول فعالیت هستید یا به تازگی قصد وارد شدن در این حوزه را دارید، با ما در تماس باشید. کارشناس‌های ما آماده ارائه‌ی مشاوره رایگان در زمینه آموزش مجازی و نرم افزارهای آن اعم از نرم افزار وب کنفرانس، سیستم مدیریت یادگیری LMS، همچنین نرم افزار آموزشگاه (برای مدیریت آسان‌تر مدارس و آموزشگاه‌ها) و نرم افزار مدیریت دانشگاه (4M) می‌باشند. برای دریافت مشاوره رایگان روی دکمه زیر کلیک کرده و فرم دمو را پر نمایید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

دریافت مشاوره آنلاین

ممنون از توجه و زمانی که برای مطالعه این مقاله اختصاص دادید.

09122686882

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.